Schema och information för danslinjengrupperna vecka 37-43

Dance School Challenge
Lördag 28 oktober kl 15.30-20.00
Plats: BERWALDHALLEN Stockholm
NEXT GENERATION SHOWCASE TÄVLING

15:30 Dörrarna öppnar
16:00 AKT 1 NEXT GENERATION 14-16 år (Danslinjen 1, 2 & 3)
17:00 Paus / Öppet dansgolv
17:30 AKT 2 - NEXT GENERATION 17-19 år (United Hearts)
18:30 Paus / Öppet dansgolv
19:00 AKT 3 PRISUTDELNING
ca 20:00 Slut
För mer information om Streetstar:
http://www.streetstar.se/events/streetstar-dance-school-challenge-2017/


Dansproduktionen Cinderella äger rum på Estrad stadsscen torsdag 16 november kl 19.00. Hela dagen för dansarna!
Rigg och genrep Cinderella onsdag 15 november från kl 15.00.
Biljetter släpps 9 oktober!

Vecka 37

Tisdag:
ABF-Huset
16.30-19.30 DL 3 Produktion
Maria kommer vid 17.00, börjar själva med era solon.

Torsdag:
18.30-21.30 DL 1, 2, 3 (streetstar) med Maria Sundin

vecka 38

Vecka 38
Tisdag:
ABF-Huset
17.00-19.30 DL 3 (streetstar) med Maria Sundin

Torsdag:
18.30-21.30 DL 1, 2, 3 (streetstar) med Maria Sundin


Vecka 39

Vecka 39
Måndag: Inställt för DL 1 & 2. Klasserna med Otto är flyttad till söndag se nedan!

Tisdag
ABF-Huset
17.00-19.30 DL 1, 2,3 (streetstar) med Maria Sundin


Torsdag:
18.30-21.30 DL 1, 2, 3 (streetstar) med Maria Sundin




Vecka 40

Vecka 40
Måndag: DL 3 kommer till Ottos klass med tillsammans Dl 1 O.B.S. Gå tidigare så ni hinner till Margarita lektion!
18.00-19.30.

Tisdag
ABF-Huset
17.00-19.30 DL 1, 2 & 3 Streetstar


Torsdag
17.00-18.30 DL 1 träffar Jaana
18.30-20.00 DL 1 + ALEXANDRA (scen 4)
20.00-21.30 DL 2

Söndag:
ABF-Huset
16.00-19.00 DL 1, 2 och 3 med Otto Russel

Vecka 41

Vecka 41
Måndag:
ABF-Huset
18.00-21.15 DL 3 tränar med DL 1 & 2 ordinarie klasser med Otto

Tisdag:
ABF-Huset
17.00-19.30 DL 2 & 3 med Maria

Torsdag:
18.30-20.00 DL 1+ ALEXANDRA (scen ,4 )
20.00-21.30 DL 2+ DL 1+ Alexandra (scen 14)

Vecka 42

Måndag:
ABF-Huset
18.00-21.15 DL 3 tränar med DL 1 ordinarie klasser med Otto

Tisdag:
ABF-Huset
16.30-19.30 DL 2 & 3 Genomgång solon och kostym med Maria

Onsdag
17.30-19.00 DL 1, 2 & 3 med Niklas (scen 13)

Torsdag:
18.30-20.00 DL 1, 2 & 3 Genrep Streetstar (med kostymer) Med Maria och Otto
20.00-21.30 DL 2+ Amanda, Nadia, Lisa och Tyra (scen 11) med Maria

Vecka 43

Måndag:
ABF-Huset
18.00-21.15 DL 3 tränar med DL 1 ordinarie klasser med Otto (Scen 5)

Tisdag:
ABF-Huset
17.00-19.30 DL 1, 2 & 3 med Maria

Onsdag:
ALLA I DANSLINJEN VILA OCH LADDA INFÖR HELGEN!

Torsdag:
18.30-20.00 DL 1, 2 & 3 Genrep Streetstar (med kostymer) Med Maria och Otto

Lördag:
Kl. 11.00 Vi möts utanför Berwaldhallen. Adress: Dag Hammarskjölds väg 3, 115 27 Stockholm.
Beräkna att allt är färdigt 21.00.

Vecka 44

Måndag:
09.00-ca 14.00 DL 3 Filmning med kostym med Jaana
10.00-14.00 DL 1 & 2 eget rep
15.00-17.00 DL 1, 2 & 3 med Jaana


Tisdag:
09.00-11.00 DL 1, 2 & 3 med Otto
11.00-17.00 Rep DL 1, 2 & 3 med Maria och Jaana

Onsdag:
09.00-17.00 Rep DL 1, 2 & 3 med Maria och Jaana

Torsdag:
09.00-12.00 Genrep DL 1, 2 & 3 med Jaana
13.00-14.00 Generalrepetition "work in progress" för publik

Vecka 45

Måndag 6 november
ABF-Huset
18.00-21.00 Repetition alla danslinjen grupper med Otto. Baletten inställd denna måndag.

Torsdag 9 november
18.30 DL 2 samt Amanda och Nadja repar med Maria
19.00-21.00 Alla grupper kör genrep tillsammans med kostym

Vecka 46

ABF Huset
Tisdag 14 november genrep kl 17.30-19.30 med kostym med Maria

Onsdag 15 november genrep på Estrad 16.00-ca 20.00
Torsdag 16 november heladagen på Estrad

Vecka 47

Onsdag 22 november 18.00-20.00
DL 3 och United Hearts klass med Sabina Dalfjäll

JAM dansstudio- ABF
Lovisinsgatan 3
151 73 Södertälje

08-55064738
kontakt@jamdansstudio.se

POWERED BY: REDMAN - DIGITAL PERFECTION